Designový půdní byt navržený architektkou o celkové ploše 104 m² ve velmi žádané lokalitě v blízkosti centra, s poctivou pražskou historií, čistým vzduchem a spoustou zeleně. Byt má několik krásných detailů a prvků jako je točité ocelové schodiště, prosvětlené spáry ve zdech vzniklé zabudováním osvětlení s mléčným sklem, které navozují příjemnou večerní atmosféru či kuchyň na zakázku z nerezu v matovém provedení. Z obývacího prostoru se vchází do ložnice. Obývací část a kuchyň s jídelnou dělí barový pult. Přes točité schodiště, které je výrazným prvkem prostoru se vstupuje do malého patra nad ložnicí, které může sloužit jak pro přespání hostů, druhá ložnice, tak například jako pracovna. Velkým lákadlem a dalším prostorem nejen od jara do podzimu je prostorná terasa na jih s výhledem na střechy domů, do zahrad a zeleně. Z terasy je přístupná technické místnost, kde je umístěn plynový kotel a slouží i jako úložný prostor. Koupelna má velké okno orientované do terasy. Předsíň nabízí dostatek úložných prostor. Byt je velice světlý a prostorný a nachází se v 2.patře krásného a kompletně zrekonstruovaného cihlového domu.
Vybavení a zařízení bytu – kuchyň na míru z nerezového plechu s matovou úpravou "nerez brus" a korpusy na zakázku z truhlářství Pavel Dusil. Z této truhlárny jsou jak všechny dřevěné podlahy v bytě (dub, 3 vrstvá podlaha) i vestavěné skříně. Schodiště bylo zhotoveno z ocelové roury o tloušťce 0,5 cm a průměru 43 cm, v podélné ose byla rozříznuta, navařena na sebe a vznikl tak i úložný prostor - police. Okna jsou dřevěná s termoskly, střešní zn. Velux. Vytápění zajišťuje vlastní plynový kotel, v bytě jsou umístěny radiátory u oken a u vstupu na terasu podlahové pochozí konvektory, v koupelně topný žebřík.
Dostupnost – zastávka autobusu je vzdálena cca 80 m, tramvaj na Plzeňské 500 m od domu. Autem pak výborné napojení na Městský okruh a skvělá dostupnost na letiště Václava Havla Praha.
Občanská vybavenost – jen pár metrů od domu je velice oblíbená řecká patisserie Zavalinis Sweet se skvělou kávou a kvalitními domácími dezerty. V létě pořádá pravidelné grilování pro sousedy. (https://zavalianissweet.cz/pages/kosire). Vyhlášená řecká restaurace Filema je jen pár kroků od cukrárny a přenese vás přímo na řecký ostrov (https://www.filema.cz/restaurace). V lokalitě najdeme také restauraci U Tenisu nebo klubovou hospůdku Na Cibulkách u fotbalového hřiště.
Široké možnosti nakupování a zábavy jsou vzdálené 10 - 15 minut autem či MHD na Smíchově, kde jsou restaurace, obchody, kluby, banky, pětihvězdičkové obchodní centrum NOVÝ SMÍCHOV ale i Smíchovské nábřeží s promenádou na říční náplavce, s výhledem na Vyšehrad a pouličním občerstvením. Naproti Smíchovskému nábřeží najdete Rašínovo nábřeží, které je v současné době nejatraktivnější, nejceněnější a společensky nejživější prostor břehů řeky v centrální části Prahy. Na Náplavce jsou galerie, restaurace, přístav a známé farmářské trhy.
Parky, zeleň, relax a sportovní vyžití – zeleň je zde opravdu všudypřítomná. K relaxaci, procházkám a sportu je v lokalitě spoustu příležitostí. Např. usedlost a největší zdejší památka Cibulka, kterou najdete na kopci spolu a navazujícím lesoparkem Cibulka "(někdy také Lesopark Na Cibulce). K lesům u Cibulky s celkovou rozlohou přes 62 ha patří kromě parkově upravené části u usedlosti i dvě méně známé a také méně upravené části: na západě les v Motole (lokalita Hliník) a na jihu u Jinonic za železniční tratí les u Vidoule. Všechny tři lesy u Cibulky patří do přírodního parku Košíře-Motol".
Asi nejlépe popisuje lesopark v Košířích spisovatel Jakub Arbes: „Každých sto dvě stě kroků očekávalo přicházejícího nějaké překvapení, tu nějaká věž nebo bašta nebo umělá jeskyně, onde umělá zřícenina, vodojem nebo sochy, z větší části výjevy nebo postavy mytologické, altánky, besídky, poustevna, rozličné dřevěné můstky přes rokle nebo přes potok sadem hadovitě protékající, umělý zbytek zřícenin rytířského hradu s vězením i kamenný vrstvá) m vězněm, ba i s věží, z které jest rozkošný pohled... ano, i hlídač (kamenná socha muže z okna letohrádku pohodlně rozloženého), vše to a podobné bavívalo navštěvovatele v nemalé míře. Procházky parkem překvapovaly však již i pouhým svým upravením a pestrostí i labyrintem stezek, jež chodce jako by maně přivádějí v místa nejkrásnější.“
Za lesoparkem navazuje kopec Vidoule, tzv. plíce Prahy " Je jednou z posledních tabulových hor v Praze, která zůstala více méně nezastavěná. Jako taková tvoří významnou krajinnou dominantu a patří k nejvýše položeným místům v Praze".
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/stolova-hora-vidoule-v-prazskych-jinonicich.
Ohledně sportovního vyžití jsou v lokalitě také široké možnosti, např. fotbalové hřiště, Squashpark Cibulka, Horoguru - lezecká škola, tenisový a sportovní areál Cibulka, který nabízí i další sporty (http://teniscibulka.cz/).
Zajímavosti lokality: jen pár metrů od domu najdeme schody, po kterých se procházel Jiří Kodet ve filmu Pelíšky. Dobová atmosféra Košíř totiž poskytla nezapomenutelné kulisy pro jeden z nejoblíbenějších českých porevolučních filmů.
Na kole tu pravidelně jezdí i režisér Vladimír Michálek (Pohádkář, Babí léto, Je třeba zabít Sekala nebo Zapomenuté světlo), který se do lokality přestěhoval a oblíbil si ji. A jak říká:" Za pár minut sjedu do Prokopského a Dalejského údolí a tam už mohu kamkoliv - na Berounku, Sázavu a dál a dál. Na druhou stranu mohu dojet do Rudné a jsem hned v křivoklátských lesích,“ pochvaluje si režisér."
V roce 2013 se konal Běh za Vidouli, jehož se zúčastnili i herci Ivan Trojan nebo Boris Hybner, kteří v Košířích žijí a žili.
Druh budovy: cihlová
Forma vlastnictví: osobní
Podlaží: 3.
Plocha bytu: 75,5m² + 14 m² terasa + 13 m² patro + 1,5 m² komora