top of page
Modrotisk

Prodej vícegeneračního domu 331 m², Praha 6 Veleslavín

vhodný k bydlení, podnikání nebo investici

Druh nabídky

Prodej

Typ nemovitosti

Dům

19.900.000 Kč

Cena

Nabízíme dům, který je aktuálně rozdělen na několik samostatných bytových jednotek. Byl postaven v roce 1903 a upraven a rekonstruován v roce 1991 - 1996. Užitná plocha domu je cca 331 m² ve 2. podlažích s možností rozšíření až na cca 440 m² při zvýšení domu o jedno patro. K domu náleží garáž stojící na pronajatém pozemku, který lze odkoupit. Taktéž je možné odkoupit i další část pozemku o výměře 134 m² (zahrady). Nachází se v klidné ulici v žádané lokalitě historické části Veleslavína a pozemek sousedí přímo s lesem v památkově chráněném území. Atmosféru umocňuje strmé úbočí pískovcových skal až do výšky 35 m, které sousedí se zahradou. Mezi domem a skalami je terasa a posezení. Z pod skal vyvěrá pramen, který lze užívat. Ve skalách jsou vytesané sklípky, které slouží ke skladování.

V docházkové vzdálenosti je stanice metra a autobusové nádraží. Lokalita má veškerou občanskou vybavenost, výbornou dostupnost do centra i na letiště Václava Havla Praha a vynikající občanskou vybavenost. Blízkost zeleně a parků je na Praze 6 samozřejmostí.


Lokalita – Veleslavín má svou bohatou historii, přírodní památky i zámek (za zmínku stojí spojení Veleslavínského zámku s manželkou prvního československého prezidenta, Charlotte Garrigue-Masarykové. Ta zde mezi roky 1918 a 1919 pobývala. I později se do zámku vracela a její manžel, Tomáš Garrigue Masaryk, ji sem často jezdil navštěvovat). Do roku 2029 má dostat lokalita i novou podobu a kvalitní veřejný prostor spolu s novým moderním nádražím, stavba supermoderního areálu bude součástí připravované trati na letiště v Ruzyni a měla by začít v roce 2024.

https://www.designmag.cz/architektura/86278-veleslavin-dostane-moderni-vlakove-nadrazi-zahloubene-pod-zem-a-linearni-park.htmlnedaleko

V lokalitě a v docházkové vzdálenosti se nachází také přírodní rezervace Divoká Šárka, jeden z nejrozsáhlejších a nejkrásnějších rekreačních oblastí Prahy, kde najdeme vysoké skály, divoké „horské“ bystřiny, krásně zelené louky, koupaliště s průzračně čistou vodou, vyhlídky, horolezecké terény i zahradní restaurace. Dva a půl kilometru od domu se rozkládá také přírodní památka obora Hvězda.


Doprava - do 800 m od domu je metro, autobusové nádraží, spoje tramvají a železniční trať, kterou se pohodlně a bez dopravních omezení dostanete do samého centra Prahy na Masarykovo nádraží. Autobusové nádraží nahradí v budoucnu nové moderní nádraží (plánovaná výstavba 2024 - 2029), to má poskytnout cestujícím moderní spojení s centrem i letištěm Václava Havla Praha. Výborná dostupnost je i autem v napojení na městský i Pražský okruh.


Občanská vybavenost – obchody a kavárny najdeme v 5 minut vzdáleném centru BOŘISLAVKA CENTRUM, který obsahuje unikátní mix odpočinkových zón, zeleně, společenských a obchodních prostor s čistou obchodní plochou 9 000 m2 https://www.borislavka.cz/ Jen pár metrů od domu je kvalitní restaurace se stoletou tradicí, nedaleko pak zahradnictví Chládek (výjimečné zahradnické centrum v Praze 6 s moderní restaurací v areálu). V lokalitě nechybí např. poliklinika, centrum relaxace, Pošta, zimní stadion Hvězda. Příjemnou procházkou do 15 minut dojdete do ulice Na Dlouhém lánu a Kladenská, kterou lemují obchůdky a kavárny. Další možnosti nakupování a zábavy jsou v lokalitě kolem Vítězného náměstí, kde se konají jedny z největších farmářských trhů v Praze. Na opačnou stranu dojedete za 10 minut autem do obchodního centra OC Šestka.


Na Pražský Hrad jsou to pouhé 3 kilometry (největší hradní areál na světě slouží již od 9. století jako sídlo českých knížat, králů a prezidentů. Areál tvoří rozsáhlý komplex paláců a církevních staveb řady architektonických slohů. Dominantou je gotický chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha, starý královský palác s Vladislavským sálem, románská bazilika sv. Jiří, Rožmberský palác nebo Zlatá ulička s věží Daliborkou. Za návštěvu také stojí dokonale upravené okolní zahrady s úchvatnými výhledy na Prahu. (wikipedia)). Za zmínku jistě stojí i další jako Loretánské, které se nalézá na pražských Hradčanech či romantický Petřín.


Školy a školky – v lokalitě Prahy 6 je na výběr z několika škol a školek včetně soukromých, uměleckých či mezinárodních, také univerzitní kampus v Dejvicích, ve kterém je rektorát ČVUT a jeho fakulty.


PENB: E


Zaujala vás tato nabídka?

bottom of page