top of page
Modrotisk

Rodinný dům Praha 6 Střešovice

Příjemné bydlení nedaleko Pražského hradu

Druh nabídky

Pronájem

Typ nemovitosti

Byt, Dům

60.000 Kč

Cena

Nabízíme k pronájmu dům z roku 2005, který je zasazen mezi původní zástavbu starých Střešovic a novostavby. Nachází se ve slepé klidné ulici. Užitná plocha nabízené nemovitosti je cca 300 m2 ve 3. podlažích. Součástí je garáž. Dům nabízí řadu úložných prostor, 3 ložnice (možnost úpravy na 4) a ke každé ložnici náleží koupelna, ke dvěma ložnicím i terasa, podkrovní pokoj s další samostatnou koupelnou, velice prostorný obývací pokoj s krbem, který se rozkládá přes celé patro domu, kuchyň, komoru. Podlahy v pokojích jsou dřevěné masivní, taktéž schodiště jsou v masivu a jde o velmi krásnou práci truhláře. Vytápění a ohřev vody je na plyn. Zahrada o výměře cca 200 m2 navazující na obývací pokoj s jídelnou slouží jako zatravněná terasa. Romantické zákoutí je součástí zahrady, kde se nacházejí pískovcové skály s jeskyňkami a puklinkami a umocňují lokalitu a prostředí a jeho genius loci.

Lokalita – Střešovice jsou v městském obvodě Praha 6. Nacházejí se v západní části Prahy vklíněné mezi čtvrtě Dejvice na severu, Hradčany na východě, Břevnov na jihu a jihozápadě, Veleslavín na západě a Vokovice na severozápadě. Jde o romantickou starou zástavbu v pískovcových skalách. Atmosféru umocňují Střešovické skály, chráněný krajinný útvar Střešovická studánka, kostel sv. Norberta či zvonička. V průběhu první republiky vznikají na území Střešovic luxusní vilové čtvrtě Ořechovka a Baterie a celá oblast se stává synonymem bydlení pro vyšší vrstvy. V lokalitě je mnoho známých vil od uznávaných architektů, např. vila továrníka Trauba nebo vily arch. Kozáka či Machoně, nebo známá Müllerova vila (též Loosova vila) což je luxusní funkcionalistická vila od architektů Adolfa Loose a Karla Lhoty. V místě také žili a žijí slavné osobnosti a nachází se zde mnohé velvyslanectví.

Doprava a občanská vybavenost – 5 minut klidnou chůzí od domu podél parku je tramvajová zastávka na ulici Střešovická, na metro Petřiny pouhých 6 minut. Výborná dostupnost autem či MHD je také na letiště Václava Havla Praha, široké možnosti nakupování a zábavy nabídne pětihvězdičkové obchodní centrum Nový Smíchov, dostupné při využití Městského okruhu za 8 minut. 5 minut je také vzdálené BOŘISLAVKA CENTRUM – LEED Gold pre-certifikovaný obchodní a kancelářský komplex, který obsahuje unikátní mix odpočinkových zón, zeleně, společenských a obchodních prostor v koexistenci s inspirativními kancelářemi nejvyššího standardu s čistou obchodní plochou 9 000 m2. Bořislavka Centrum v mezinárodní soutěži International Property Awards 2019-2020 získalo prestižní sadu ocenění Best International Office Development, Best Mixed-use Architecture Europe, Best Office Development Europe, Best Mixed-use Architecture Czech Republic, Best Office Architecture Czech Republic, Best Mixed-use Development Czech Republic, Best Office Development Czech Republic. https://www.borislavka.cz/ Dále např. zahradnictví Chládek (výjimečné zahradnické centrum v Praze 6 s moderní restaurací v areálu) či známé řeznictví Hudera, vše jen pár metrů od domu.

Školy a školky – ve čtvrti je na výběr z několika škol a školek včetně soukromých, uměleckých či mezinárodních, také univerzitní kampus v Dejvicích, ve kterém je rektorát ČVUT a jeho fakulty. 5 minut od domu na Norbertově je Mezinárodní škola Park Lane International School, která poskytuje kvalitní vzdělání v anglickém jazyce.

Sportoviště – 450 m od domu největší fotbalový klub v Praze 6 http://www.sk-stresovice-1911.cz/ 500 m od domu víceúčelová sportovní hala (stará sokolovna vznikla v roce 1922 přestavbou stodoly zemědělské usedlosti Andělka (1756), sportovní hala byla přestavěna v roce na víceúčelovou sportovní ploch ). Nabízí hřiště pro volejbal, florbal, házenou, sálovou kopanou a další sporty, 5 badmintonových kurtů s nejmodernějším povrchem a špičkovou světelnou technologií, saunu, vířivku a ledový bazének v moderním vybavení, íceúčelové hřiště s povrchem druhé generace na malý fotbal a nohejbal, posilovnu https://tatran.cz/ 1,5 km koupaliště Petynka – venkovního koupaliště s vyhřívaným 50 metrovým bazénem, dětským brouzdalištěm, tobogánem a hřištěm na nohejbal a plážový volejbal. 3km vzdálený velký Strahovský stadion (je v českém i středoevropském fotbalovém prostředí unikátním zařízením a je to největší stadion světa, rozloha větší než 6 hektarů. Zapsaný i v Guinnesově knize rekordů. Od roku 2003 poskytuje zázemí všem mládežnickým týmům AC Sparta Praha. Projektanti centra čerpali inspiraci v podobných areálech Bayernu Mnichov a FC Liverpool.

Odpočinek – odpočinout si od starostí a spěchu velkoměsta můžete procházkami v blízkých parcích, které lokalita nabízí (obora Hvězda, Ladronka, Břevnovská klášterní zahrada a další) nebo v příjemném prostředí kavárny jen kousek od domu. http://www.naandelce.cz/cafe-bar Na Pražský Hrad jsou to pouhé 2 kilometry, tedy cca 30 minut chůzí. (největší hradní areál na světě slouží již od 9. století jako sídlo českých knížat, králů a prezidentů. Areál tvoří rozsáhlý komplex paláců a církevních staveb řady architektonických slohů. Dominantou je gotický chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha, starý královský palác s Vladislavským sálem, románská bazilika sv. Jiří, Rožmberský palác nebo Zlatá ulička s věží Daliborkou. Za návštěvu také stojí dokonale upravené okolní zahrady s úchvatnými výhledy na Prahu. (wikipedia)). Za zmínku jistě stojí i další jako Loretánské, které se nalézá na pražských Hradčanech či romantický Petřín.

Zaujala vás tato nabídka?

bottom of page