top of page
Modrotisk

Rodinný dům 4+1, 2x garáž, Pecerady, Týnec nad Sázavou

v malebném Posázaví, uprostřed lesů

Druh nabídky

Prodej

Typ nemovitosti

Dům

9.900.000 Kč

Cena

Samostatně stojící dům o užitné ploše 175 m² a zastavěné ploše 115 m², který byl kolaudován v roce 2008 a vznikl rekonstrukcí a přístavbou původního domu z roku 1951. Dům nabízí 3 ložnice, šatnu s velkým oknem (hostinský pokoj), obývací pokoj, prostornou kuchyň s jídelnou, 2 koupelny a sklep. Součástí jsou dvě garáže, jedna je samostatná, umístěná na pozemku o zastavěné ploše 42 m², druhá v domě, kde je k dispozici umyvadlo a samostatná toaleta. Krásná a udržovaná zahrada o výměře 721 m² sousedí přímo s lesem a nabízí příjemné posezení pod pergolou s grilem. Osvěžit se pak můžete ve velkém bazénu hned vedle pergoly. Vytápění domu a ohřev vody zajišťuje plynový kotel s výměníkem, dále krb s horkovzdušným rozvodem do ložnic v 2NP. Dům je napojen na veškeré sítě. K dispozici je také studna. Okapy jsou svedené do jímky a tuto vodu lze využít např. pro zalévání zahrady.


Lokalita - Pecerady leží 2 kilometry od Týnce na Sázavou v okrese Benešov. Jedná se o kulturní a turistický region, kde je příroda skutečně na každém kroku. Naleznete zde spoustu krásných památek jako například zámek Konopiště, hrad Český Štenberk, zámek Jemniště a mnoho dalších. Nejen díky řece Sázavě a řadě jezů a starých mlýnů je lokalita velmi oblíbená, ale také pro svou krásnou přírodu s možností mnoha výletů do okolí. V lokalitě najdete také lanový park a zříceninu hradu Zbořený Kostelec. V nedalekém Poříčí nad Sázavou si prohlédnete románský kostel sv. Petra a Pavla, který díky dochovaným freskám v apsidě a čistotě stylu patří k nejcennějším románským stavbám na českém venkově.


Doprava - autobusem se dostanete pohodlně do Prahy linkou 339 (příměstská intergrovaná doprava PID Týnec nad Sázavou - Praha), dále linkou ČSAD do Benešova. Možností je také vlakové spojení. Vše najdete v docházkové vzdálenosti pár minut od domu. Výborná dostupnost je i autem po dálnici D1 v napojení na městský i Pražský okruh. Další silniční spojení - silnice II.třídy č. 106 Benešov - Týnec - Jílové, silnice II.třídy č. 107 Týnec - Kamenice - Vel. Popovice - Všechromy (dálniční křižovatka), silnice III.třídy Týnec - Neveklov - vodní nádrž Slapy, dálnice E50, E65.


Občanská vybavenost - veškerou občanskou vybavenost naleznete v Týnci nad Sázavou, který je mimo jiné významným střediskem dolního Posázaví. K městu náleží i místní část Pecerady. V Týnci je velké množství obchodů (Lidl 4 minuty autem nebo 15 minut chůzí od domu), řada restaurací (kdo má rád Lukáše Hejlíka zmiňuje se ve své Gastromapě o příběhu z krásného Týnce Bistro&Cafe Příběh), samozřejmostí je škola a školka, základní jsou zde dvě, dále fotbalový klub, lékárna i zdravotní středisko. Kdo má rád golf, 15 minut od domu najde Loreta Golf Club Pyšely, golfový areál, kde za designem stojí britský golfový architekt a nachází se uprostřed krásné přírody.


Zajímavosti, významná místa a možnosti v okolí - v blízkosti se nachází lom na proslulý kámen gabrodiorit, použitý při výstavbě významných budov – památníku J.A. Komenského v holandském Naardenu, Petschkova paláce a jeho vilu v Praze.

Při návštěvě týneckého hradu máte jedinečnou možnost seznámit se s jeho pozoruhodnými obyvateli. Předposlední podlaží hradní věže totiž obývá letní kolonie netopýra velkého.

V Týnci najdete mimo jiné městské muzeum a vyhlídku z věže, půjčovnu lodí a kol pro splutí Sázavy, v Benešově krytý bazén, zimní stadion, muzeum a galerii, nedaleko Slapskou přehradu pro vodní sporty a koupání, Hrad Zbořený Kostelec, Zámek Konopiště, v Lešanech muzeum vojenské techniky, Středověká tvrz Mrač, lokalita toho nabízí opravdu mnoho.


PENB: D (podle vyhlášky z r.2020 reálně C, nyní zahrnuje štítek i ekologičnost a obnovitelné zdroje)

Zaujala vás tato nabídka?

bottom of page