top of page
Modrotisk

Rodinný dům o výměře 348 m², pozemek 1218 m²

V přímém sousedství s oborou Hvězda

Druh nabídky

Prodej

Typ nemovitosti

Dům

35.000.000 Kč

Cena

Jedinečná nabídka rodinného domu na Praze 6. Rozlehlá zahrada o výměře 1099 m² sousedí přímo s přírodní památkou Obora Hvězda, která vytváří v každém ročním období působivé prostředí a příjemné klima. Dům je z roku 1993 a je nyní řešen jako vícegenerační o dispozici 2+1, 69 m² + terasa 11,65 m² v 1. podlaží, 2+1, 80,29 m² + lodžie 9,14 m² ve 2. podlaží a 2+kk (3+kk), 82,79 m² v podkroví, kde vznikl v roce 2005 atypický, vzdušný a světlý byt s velkým ateliérovým oknem a výhledem na nebe a hvězdy. Byty odděluje pouze schodiště. 1.PP nabízí další prostor o výměře 95,66 m², kde je garáž, dílna, skladovací prostor a sušárna. Tyto prostory mají okna a nabízí se tedy vícero využití.


Lokalita – je jednou z nejvyhledávanějších v Praze, snoubí se zde výborná občanská vybavenost, perfektní dostupnost a spoustu zeleně. V lokalitě najdeme několik prestižních škol včetně mezinárodních, letiště Václava Havla Praha, napojení na městský i Pražský okruh. To činí tuto lokalitu velice atraktivní a vhodnou pro pohodlné a příjemné bydlení.


Doprava - metro Petřiny se nachází jeden kilometr od domu, tramvajová i autobusová zastávka je do 10 ti minut chůzí. Výborná dostupnost je také autem či MHD, ať už do centra nebo na letiště Václava Havla Praha.


Občanská vybavenost – na sídlišti Petřiny pár minut od domu, kde najdeme Billu, lékárnu, kavárnu a cukrárnu, farmářský obchůdek, banky, Poštu, restaurace a další. O kousek dále je poliklinika a Ústřední vojenská nemocnice. Spoustu obchůdků, obchodů, kaváren, restaurací lemuje ulici Bělohorská v nedalekém Břevnově. Pro větší nákup lze využít Kaufland na Vypichu. Další možnosti zábavy a nakupování nabízí OC Šestka.


Školy a školky – ve čtvrti je na výběr z několika škol a školek státních i soukromých, uměleckých či prestižních škol včetně mezinárodních. 5 minut autem je dostupná Prague British International School - Vlastina campus. Na Norbertově je Mezinárodní škola Park Lane International School, která poskytuje kvalitní vzdělání v anglickém jazyce a je dostupná do 10 ti minut autem.


Odpočinek, sport, parky a zeleň – v těsné blízkosti, přímo za zdí zahrady najdete přírodní památku Oboru Hvězda, kterou zřídil roku 1530 král Ferdinand I.., nachází se zde letohrádek Hvězda, který je Národní kulturní památkou. Byl vystavěn na půdorysu šesticípé hvězdy a patří mezi tzv. filozofické stavby. Návštěvníky do obory láká dozajista především les, možnost procházet se a sportovat pod tak starými a mohutnými stromy, jaké jsou v takovém počtu málokde k vidění. Obora nabízí také několik krásných dětských hřišť nebo příjemnou kavárnu u letohrádku Hvězda. Když vyjdete z obory a vydáte se přes Vypich dojdete za pár minut do sportovně relaxačního centra Ladronka. Park slouží k vycházkám, cyklistice a především bruslařům u kterých patří k neoblíbenějším a nejpopulárnějších místům mezi pražskými příznivci in-line, také se zde konají různé kulturní akce, jako např. Ladronkafest, Čarodějnice na Ladronce a další. Na druhou stranu, něco málo přes kilometr od domu se rozkládá přírodní rezervace Divoká Šárka, jeden z nejrozsáhlejších pražských parků. Tato rozlehlá lesní oblast je opravdovou oázou v ruchu velkoměsta a každého návštěvníka překvapí nečekanou přírodní scenérií. Krajina Divoké Šárky je velmi krásná a romantická a těžko lze uvěřit, že je součástí velkoměsta. Jsou zde vysoké skály, divoké „horské“ bystřiny, zelené louky, koupaliště s průzračně čistou vodou, vyhlídky, horolezecké terény i zahradní restaurace. Pro sportovní vyžití slouží nejen přilehlá obora Hvězda a navazující Ladronka, ale také nedaleká Bílá Hora, kde najdete tenisovou školu a fotbalové hřiště.


Pražský Hrad šest kilometrů od domu (největší hradní areál na světě slouží již od 9. století jako sídlo českých knížat, králů a prezidentů. Areál tvoří rozsáhlý komplex paláců a církevních staveb řady architektonických slohů. Dominantou je gotický chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha, starý královský palác s Vladislavským sálem, románská bazilika sv. Jiří, Rožmberský palác nebo Zlatá ulička s věží Daliborkou. Za návštěvu také stojí dokonale upravené okolní zahrady s úchvatnými výhledy na Prahu. (wikipedia)). Za zmínku jistě stojí i romantický Petřín.


Pozemek celkem: 1.218 m² Zastavěná plocha: 119 m² Zahrada: 1.099 m² Podlahová plocha domu cca: 327 m² Plocha terasy a lodžie celkem: cca 21 m² Plyn: ano Elektroinstalace: 230/400 V Kanalizace: ano Voda: vodovod Topení: ÚT plynové

PENB: E (dle tabulek aktuální striktní vyhlášky, která řeší nejen energetičnost, ale i ekologičnost provozu budovy, reálné tepelně-izolační vlastnosti budovy jsou D)


Zaujala vás tato nabídka?

bottom of page