top of page
Modrotisk

Prodej domu Praha - západ, Dobrovíz

10 minut od Prahy 6

Druh nabídky

Prodej

Typ nemovitosti

Dům

Cena

Rodinný dům postaven kolem roku 1930, částečně podsklepený s volnou půdou vhodnou k vestavbě. V roce 2008 byla nově natřená fasáda a osazena dřevěná euro okna. V roce 2011 provedena přístavba koupelny, verandy a spíže směrem do ulice. Ostatní vnitřní části domu jsou v původním stavu. Stávající dispozice domu je 2+1. Pod domem, který je z části ve svahu se nachází dílna. Vytápění domu zajišťují akumulační kamna, ohřev vody řešen bojlerem umístěným v předsíni. V domě zavedena voda, elektřina a kanalizace. Plyn na hranici pozemku. Vlastní studna. U domu bylo vybudováno jedno prakovací stání. Nemovitost se nachází téměř na hranici hl. města Prahy s výbornou dostupností na Prahu 6 a letiště Václava Havla Praha.


Lokalita – Obec Dobrovíz se stala vesnickou památkovou rezervací (od roku 1995, soubor lidové architektury, jaký nemá v širokém regionu západně od Prahy obdoby). Nachází se v okrese Praha-západ, asi 20 kilometrů západně od samého centra Prahy. V obci dochází k pomalé regeneraci vzhledu (především historické jádro) a jejímu rozvoji v rezidenční i industriální oblasti.


Doprava - dopravní dostupnost autem do Prahy 10 minut. U domu je zastávka třech linek autobusu (na metro Zličín, letiště Praha nebo Kladno). Výborné napojení je i na Pražský okruh. Zhruba 2 km jižně od Dobrovíze je ve směru na Jeneč situován exit 7 rychlostní silnice Praha - Karlovy Vary. V obci je i vlakové spojení, kterým se pohodlně a bez dopravních omezení dostanete do samého centra Prahy, na Smíchov nebo hlavní nádraží. V sezoně můžete využít výletní vlak Cyklohráček, trasa vede nejhezčí pražskou železniční tratí – tzv. Pražský Semmering, kolem zříceniny hradu Okoř a do Zákolanského údolí, konečná stanice je ve Slaném.


Občanská vybavenost – možnosti nakupování i zábavy nabízí OC Šestka nebo Zličín, vše do 12 minut autem. V obci jsou dvě restaurace, prodejna potravin a farma, kde si lze koupit sýry, mléko a mléčné výrobky nebo brambory. V Hostouni, která prakticky navazuje na Dobrovíz najdete Poštu, Coop, knihovnu, školku, restaurace, ale třeba také Chateau Nightingales, kde v krásném prostředí pořádají spoustu akcí.


Školy a školkymateřská škola Sluníčko Dobrovíz, základní škola Hostouň


Odpočinek a sport - obcí procházejí dvě značené cyklotrasy až do okolí hradu Křivoklát. Ke sportu slouží místní fotbalové hřiště TJ Sokol Dobrovíz, pro sportovní vyžití je zde i Pumptrack. Plovárna Středokluky se nachází jen 5 km od domu autem nebo 3,6 km na kole. Dostupnost je také autobusem. V okolí je mnoho možností k výletu, za zmínku stojí třeba hrad Červený Újezd, hrad Okoř či Garden park Jeneč.


Zajímavosti – v obci je Vánoční dvůr, který je kouzelným světem světel a Vánoc, ale nabízí také prostory k různým setkání během celého roku a pořádají se zde po celý rok koncerty a zajímavá vystoupení. V obci se natáčela mimo jiné i filmová pohádka Tři veteráni. V samotné obci Dobrovíz je soubor chráněných staveb, soustředěn především kolem návesní kaple Panny Marie, pozdně barokní stavby z poloviny 18. století. Dominantou rezervace je velká usedlost č. p. 1 v západní části návsi. Je to cenný soubor staveb převážně klasicistního původu.


Pozemek celkem: 189 m²

Zastavěná plocha: 142 m² Předzahrádka/dvorek: 47 m²

Podlahová plocha domu cca: m²

Plyn: ano, na hranici pozemku

Elektroinstalace: 230/400 V

Kanalizace: ano

Voda: vodovod

Topení: elektrické, akumulační kamna


Cena k jednání.

Zaujala vás tato nabídka?

bottom of page